Podejmowanie nowych postanowień dietetycznych kojarzy nam się zazwyczaj z rewolucją, którą musimy wdrożyć do naszego dotychczasowego życia oraz ze sporym wysiłkiem związanym z przygotowywaniem potraw i ćwiczeniami. Wiele osób bardzo szybko zniechęca się i rezygnuje z wprowadzania zdrowych nawyków – a szkoda, bo są rozwiązania pośrednie, które nie będą nas kosztowały zbyt wiele wyrzeczeń, a jednocześnie umożliwią wdrożenie dobrych zmian żywieniowych. Jednym z takich rozwiązań jest catering dietetyczny, który poza poświęceniem finansowym nie wymaga od nas niczego więcej.
Dieta pudełkowa – czy to się opłaca?
Wiele osób przeliczając sobie kwoty, jakie należy przeznaczyć na catering dietetyczny stwierdza, że są to zbyt wysokie koszty i że lepiej jest gotować samemu. W takim rachunku nie uwzględniają jednak czasu poświęconego na przygotowanie posiłków, zrobienie zakupów, a także kosztów niewykorzystanego jedzenia, które najczęściej wyrzucamy. Dieta pudełkowa zwalnia nas z powyższych obowiązków i jednocześnie sprawia, że mamy więcej czasu na treningi lub przyjemności dnia codziennego. Catering dietetyczny zapewnia nam także zbilansowane posiłki o wyliczonej wartości kalorycznej, dzięki czemu w prosty sposób możemy kontrolować przyrost lub spadek wagi, nie bojąc się o utratę cennych składników ważnych dla naszego zdrowia. Dieta pudełkowa to również możliwość spróbowania nowych smaków i potraw – na które sami byśmy się nie zdecydowali przygotowując obiad czy kolację. Otwarcie się na nowe doznania może być dla nas doświadczeniem, które zaprocentuje na kolejne lata zabawy smakami w kuchni.
Czy catering fit wystarczy?
Wiele słyszy się o tym, że podstawą zdrowego stylu życia jest poza dobrą dietą również ruch i aktywność fizyczna. Wielu z nas jednak nie lubi sportu i o ile catering fit jest brany przez nas pod uwagę, tak dużo trudniej przychodzi decyzja o kupieniu karnetu na siłownię czy rozpoczęciu biegania. Doniesienia naukowców w tym zakresie są jednak pocieszające – dużo większe znaczenie ma zdrowe odżywianie i zbilansowana dieta (na przykład catering fit) niż godziny pocenia się na siłowni. Wystarczy wdrożyć codzienne, półgodzinne spacery oraz przejść na dietę, żeby w krótkim czasie osiągnąć spektakularne efekty. Catering fit wpłynie korzystnie na nasze zdrowie oraz samopoczucie i zauważymy to niemalże od razu. Tego rodzaju motywacja powinna być dla nas kluczowa – wiadomo, że na efekty wizualne będzie trzeba trochę poczekać, ale przypływ energii powinien nas zachęcić do spróbowania catering fit już dziś!
A może postawić na catering wegetariański?
Catering wegetariański czy jego bardziej skrajna odmiana – catering wegański to dwie coraz częściej wybierane formy diety pudełkowej. Coraz więcej osób decyduje się sprawdzić dietę roślinną właśnie poprzez catering fit. Jest to ciekawa opcja, bo możemy przekonać się czy odpowiada nam dieta wykluczająca produkty odzwierzęce – bez konieczności dokonywania rewolucji w swojej kuchni i spiżarni. Nie gotując wcześniej wegetariańsko czy wegańsko nie bardzo wiemy też jak łączyć ze sobą smaki i na które produkty bazowe stawiać, aby zapewnić sobie wszystkie wymagane składniki. Catering wegetariański opiera się często na nabiale, a catering wegański na produktach strączkowych, które są bogatym źródłem białka i witamin. Podstawą wydaje się tu być odpowiednie przyprawienie potraw. Bez tłuszczów roślinnych i mięsa, które w tradycyjnej kuchni jest nośnikiem smaków – łatwo o stworzenie potraw jałowych i mało wyrazistych. „Roślinożercy” podkreślają więc znaczenie przypraw zwłaszcza w kuchni wegańskiej.
Myśląc o wypróbowaniu diety roślinnej warto więc postawić na catering wegański lub catering wegetariański – po prostu by przekonać się jakie smaki oferuje ta kuchnia i czego możemy się spodziewać. Być może odkryjemy w sobie miłość do roślin? Może wcale nie będzie nam trudno wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe przy wykorzystaniu inspiracji z diety roślinnej?
Dodaj komentarz