Jak sprzedawać używaną odzież w lumpeksie?

W Polsce wyraźnie wzrosła ostatnio popularność odzieży używanej i akurat tę modę można niezwykle dobrze wykorzystać do celów zarobkowych. Jak to zrobić? Otóż odzież używana hurt powinna być po prostu skupowana, a później sprzedawana – czy to w stacjonarnych sklepach nazywanych lumpeksami, czy to na wirtualnych aukcjach bądź w jeszcze innych miejscach w Internecie. Można też oczywiście skorzystać z obu tych dróg równocześnie. Sprzedając ubrania i w sklepach stacjonarnych, i w Internecie, ogólnie rzecz biorąc zwiększa się swoje szanse na niezwykle wysokie i atrakcyjne dochody.

Czym jednak właściwie są te całe lumpeksy? Jakie placówki określa się owym mianem? Otóż lumpeks jest sklepem, w którym sprzedaje się różne rzeczy (głównie ubrania, czasami też buty bądź akcesoria odzieżowe) pochodzące z drugiej ręki, inaczej po prostu rzeczy już używane. Mogą być one pozyskiwane z różnorodnych miejsc. Czasami są to rzeczy z Polski, jednakże równie często sprowadza się je z różnych zagranicznych krajów, tutaj głównie Anglii, czasem też i Chin. Odzież zza granicy bywa nawet uznawana za bardziej wartościową. Skąd jednak można ją pobierać?

Każdy potencjalny sprzedawca i przyszły właściciel nowego lumpeksu powinien nawiązać stałą współpracę z osobą, jaką jest importer odzieży używanej. To właśnie od niego będzie pozyskiwać towar do swojego sklepu. Szukając właściwego dostawcy, warto rozeznać się trochę w tym temacie przy pomocy Internetu, odnajdując informacje na temat popularnych hurtowni odzieży używanej. Niektóre z nich cieszą się znacznie większą renomą od pozostałych. Wynika to z faktu, iż same sprowadzają wartościowe ubrania z różnych stron świata. A klienci lumpeksów zazwyczaj są nimi niezwykle zainteresowani. Na ten moment w polskich lumpeksach świetnie sprzedają się ubrania pochodzące m.in. z Anglii, Szwajcarii bądź Włoch.

Nieraz jest też tak, że hurtownia z odzieżą używaną proponuje swoim klientom zakup ubrań na wagę. Jest to jedna z ciekawszych opcji. Ciuchy na wagę okażą się najtańsze, jednakże trzeba pamiętać o tym, że wymagają one późniejszej segregacji, w trakcie której nierzadko odrzuca się sporą część towaru. Mimo wszystko ten system też warto przemyśleć. Wielu przedsiębiorcom będzie się on opłacać.