Każdy z nas chce wyglądać pięknie i czuć się dobrze w swojej skórze. Akceptacja swojego ciała, niezależnie od rozmiaru jaki nosimy, jest bardzo ważna, jednakże czasami po prostu nie podoba nam się, iż posiadamy nadprogramowe kilogramy. Podejmujemy więc próby zrzucenia wagi, z różnych powodów – by polepszyć wyniki badań, czuć się lżej czy też zmieścić się w ubrania, w jakich w aktualnym stanie nie wyglądamy zbyt korzystnie.
Kalkulatory dietetyczne
Poszukujemy więc różnych sposobów na odchudzanie – często niestety sięgając po różnego rodzaju „diety cud”, które obiecują spektakularne efekty w krótkim czasie – nie jest to odpowiednia droga, bo w ten sposób łatwo możemy nabawić się efektu jojo, złych nawyków żywieniowych i zniechęcenia do dalszego odchudzania. Warto zaznaczyć, że odchudzanie wcale nie oznacza głodzenia się, a zdrowe jedzenie nie musi być nudne i niesmaczne – wręcz przeciwnie, przy odrobinie chęci i kreatywności jesteśmy w stanie stworzyć jadłospis smaczny, pełnowartościowy i taki, który po prostu z uśmiechem na twarzy będziemy każdego dnia przygotowywać i spożywać. Dostępne w internecie kalkulatory dietetyczne mogą być bardzo pomocne w trakcie procesu redukcji naszej wagi – na bieżąco monitorując np. wskaźnik BMI, możemy przekonać się, na jakim etapie jesteśmy i czy nasza aktualna waga mieści się w normie i gwarantuje nam zdrowie. Warto także na samym początku redukcji obliczyć takie wskaźniki jak podstawowa i całkowita przemiana materii (najlepiej oczywiście skorzystać w tej sprawie z pomocy dietetyka, ale w internecie możemy również odnaleźć darmowe, służące do tego kalkulatory). Pomoże nam to w odpowiedni sposób „obciąć” kalorykę naszych posiłków, by móc w zrównoważony sposób gubić kilogramy. Doskonałym uzupełnieniem diety i zdrowego stylu życia jest fitness – regularne ćwiczenia pozwalają nam na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia.
Regularne ćwiczenia
Nie zapewniając organizmowi odpowiedniej dawki ruchu, narażamy się bowiem np. na problemy ze snem i koncentracją czy podwyższony wskaźnik glukozy i cholesterolu. Są to tylko niektóre ze skutków braku ruchu, warto więc dbać o regularne ćwiczenia. Małe aktywności jednak także mają znaczenie – długi spacer czy np. wybranie przejścia na piechotę kilku przystanków zamiast podroży autobusem, także bardzo pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie. Nie warto więc zwlekać ze zmianą swoich nawyków – jeżeli czujemy, że pragniemy zmiany, weźmy sprawy w swoje ręce i udajmy się do dietetyka bądź we własnym zakresie zasięgnijmy więcej informacji na temat zdrowego trybu życia.
Dodaj komentarz